PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849686}

Oktoberfest: Piwo i krew

Oktoberfest 1900
6,7 904
oceny
6,7 10 1 904
Oktoberfest: Piwo i krew
powrót do forum serialu Oktoberfest: Piwo i krew

Początek serialu trochę drętwy, ale później z każdym kolejnym odcinkiem się rozkręca. Fajny klimat i kostiumy, trochę golizny i seksu. Zdziwiony jestem że ma kategorię wiekową 13+ na Netflixie. Dlaczego serial ma tak słabą oglądalność, zerowe zainteresowanie mediów w Polsce? Nie mam pojęcia, co najmniej dziwne.

ocenił(a) serial na 7
Meldondg_Lord

Niesamowite, że wszedłem tu z zamiarem napisania dokładnie tego samego (niemieckie peaky blinders), choć w ogóle nie dodaje opinii. Świetny motyw na kolejny sezon.

ocenił(a) serial na 8
szymek_pszczolka

No mam nadzieję, że niemiecka telewizja planuje drugi sezon bo na Netflixie widzę że serial nie chwycił. W ogóle serial nie jest promowany przez Netflix więc nie dziwne, że nie chwycił. Bez marketingu np w mediach społecznościowych ani rusz.

ocenił(a) serial na 5
Meldondg_Lord

Nie chwycił, gdyż jest słaby. Ciosany za grubo i zbyt infantylnie. Nie potrafił mnie zainteresować, chociaż nie jestem przesadnie wybredny.

ocenił(a) serial na 8
pm66

Nie chwycił gdyż Netflix na starcie go uśmiercił. Wiesz o tym, że serial nie dorobił się nawet jednego trailera na Netflixowym kanale youtube? O braku promocji na facebooku czy twitterze nie wspomnę.

Meldondg_Lord

jeden z pierwszych utworów jaki słychać w serialu (pierwszy odcinek 0:33:25 min) to:

Leonard Cohen - You want it darker

Cytując tekstowo:
"Utwór "You want it darker" miał swoją premierę w serialu telewizyjnym "Peaky Blinders". Zaprezentowana została tam jedynie jedna zwrotka. Cały utwór ujrzał światło dzienne 21 września 2016 roku czyli w 82 urodziny Cohena. Promował zapowiedziany na miesiąc później album pod tym samym tytułem. W piosence można usłyszeć chór z synagogi w Montrealu i kantora Gideona Zelermyera."

Ale ściągneli z Peaky Blinders nawet czołówka podobna :-)

ocenił(a) serial na 8
Valhilla

Ta piosenka od razu wpadła mi w ucho aż zacząłem szukać w google podczas seansu.

Meldondg_Lord

Bo on jest taki o niczym. Oktoberfest-ot, taki Dzień Ziemniaka. Dla mnie, z innej kultury. Ślązak zapewne lubuje się w tych klimatach. Ale inni - no cóż, Niemcy nie są jeszcze eksporterami kulturowymi.
Po zdarciu symboliki kulturowej (niezrozumialej poza kręgiem niemieckim) jest to opowieść o sile przystosowania się.
Poza tym wyśmienita gra aktorska.
Trafiłem nań przypadkiem. Na początku zniechęcał tytuł. Ale dotrwałem do końca. Czy bylo warto? Na pewno chciałbym widzieć więcej filmów nieaglo- i nie polskojęzycznych.

Meldondg_Lord

A ja właśnie chciałam zapytać, czy to niemieckie Peaky Blinders;D dzięki;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones