PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=545826}

Weselna Polka

Hochzeitspolka
5,0 1 296
ocen
5,0 10 1 1296
Weselna Polka
powrót do forum filmu Weselna Polka

Czy ktoś wie gdzie był kręcony ten film?

ocenił(a) film na 6
rzepo

W pewnym momencie filmu dostrzegłem autobus z napisem "Ostrołęka", ale w sieci odszukałem taki tekst:
Christian Ulmen: "Atmosfera na planie była odlotowa"
W filmie występuje wielu polskich aktorów - kręcono go zarówno w Niemczech jak i Polsce. Ulmen mówi, że już wie, jak powiedzieć po polsku "Piękny jesienny dzień", "To jest mój teść" albo "To są moi koledzy ze szkoły".
Z udziałem 60 polskich statystów przez cztery dni kręcono w Worringen koło Kolonii sceny z wesela. "Atmosfera była odlotowa: wszyscy byli w szampańskim nastroju i to bez kropli alkoholu. Te cztery dni pracy po dwanaście godzin dziennie minęły jak z bicza strzelił" - mówi Ulmen. {źródło: dw.com}
A w innym miejscu w internecie:
W Czerwińsku kręcono 2 odcinki serialu "Kryminalni" pt: "Miasteczko" i "Świadek" oraz film pt. "Bracia" z cyklu Magiczne Drzewo. Kręcono także zdjęcia do filmów "Cwał" (1995), "Rozdroże Cafe" (2005), "Szamanka" i serialu "Glina2" oraz film pt: "Weselna Polka-Hochzeitspolka" (2009), film pt. "Być jak Kazimierz Deyna" (2010). {mwfc.pl}
Szukałem w Worringen kościoła takiego jak na filmie, w pobliżu jeziora czy mokradeł, ale ani tam, ani w Czerwińsku sprawdzając zdjęcia nie znalazłem takiej świątyni. Samo wesele mogło być kręcone w Worringen, ale to mogły byc zdjęcia we wnętrzach. Miasteczko w pewnej części mogło być Czerwińskiem, ale ten kościół?

Wydmin

Dzieki Wydmin! To właśnie położenie tego kościoła mnie zaciekawiło. Teraz mam podstawy do poszukania dodatkowych informacji.

rzepo

Witam.Jest to kościół w miejscowości Dzierżenin położony nad Narwią przy trasie 61. Miejscowość oddalona ok10 km od Pułtuska w kierunku Warszawy.

rzepo

Oczywiście mogę się mylić

rzepo

Jednak pomyliłem kościół ale myślę że znalazłem jest to jednak kościół w miejscowości Popowo Kościelne przy trasie Serock Wyszków nie mogę wstawić linku do zdjęć przepraszam za pomyłkę.

ocenił(a) film na 6
busters

Tak, odszukałem, identyczny, nie wolno tylko pomylić z Popowem Kościelnym w Wielkopolsce. Bardzo dziękuję, wspólnie i szybko rozwiązaliśmy zagadkę "gdzie kręcono film", co zazwyczaj podają tu w "Ciekawostkach". A okolica kościoła urzeka; to jeszcze jedna funkcja filmów, że pokazują, jaki świat jest piękny, jaka Polska jest piękna, a pochłonięci biegiem życia przestajemy czasem to widzieć.

Wydmin

Widok wydał mi się znajomy ,a zagadka położenia tego kościoła nie dała mi zasnąć. Cieszę się , że pomogłem.

busters

Chłopaki, dzięki za pomoc. Jednak przez wzgląd na widoczną w filmie bliskość wody, w dalszym ciągu wydaje mi się, że to nie są te miejsca. Muszę chyba jeszcze raz wrócić do tych scen i odnaleźć charakterystyczne elementy, aby się upewnić.

rzepo

Woda jest raz wyżej raz niżej zależnie od pory roku i opadów, a mnie upewnił układ zieleni przed kościołem, który porównałem z tym na zdjęciu przed kościołem w Popowie,a nagraniem z filmu.Wedlug mnie identyczny układ i rozmieszczenie gatunków jałowca, iglaków itp.a poziom wody w Bugu raczej jest zmienny. Zwróć uwagę na zieleń.

ocenił(a) film na 6
rzepo

Kościół jest identyczny, a w ogóle jest on charakterystyczny, nie znam podobnego, ma dziwny dach, jakby z segmentów, jest oryginalna brama przed świątynią, są te rozlewiska Narwi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones